EŽIUKAI RŪKE - kelionių mėgėjų grupės puslapis
EŽIUKAI RŪKE - kelionių mėgėjų grupės puslapis
 
Naujienos
Apie mus
...Kas kur?
 
Kelionės
..Afrika
..Azija
..Europa
....Estija
....Graikija
....Islandija
....Latvija
....Lietuva
....Škotija
....Švedija
....Ukraina
..Rusija
..P.Amerika
 
Dienoraščiai
Kulinarija
Įvairenybės
 
Pagalba
 
Nuorodos
 

 
Įvertinkite
'surask.lt'
sistemoje
 

Kelionių mėgėjų grupės "EŽIUKAI RŪKE" puslapis: Tailandas ir Laosas 2006 Tailandas ir Laosas (2006.06.02-21)
Aprašymas paruoštas: 2006.12.07
Ingrida Prigodina Lukošienė ir Marius Lukošius


Tokia ta Pietryčių Azija...

kat_paz Kelionės ežiukai:
Ingrida Prigodina Lukošienė
Marius Lukošius

Kelionės virvutė:
Vilnius – Frankfurtas prie Maino – Bankokas (lėktuvu)
Bankokas – Chiang Mai (Šiaurės Tailandas) – Louang Prabang (Laosas) – Laoso džiunglės – Louang Prabang – Puketo sala (Tailandas) – Bankokas
Bankokas – Frankfurtas prie Maino – Vilnius (lėktuvu)


INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS Į TAILANDĄ IR LAOSĄ
Jeigu norite pamatyti Tailande daugiau ir už mažesnę kainą nei siūlo kelionių agentūros Lietuvoje, susiorganizuokite kelionę į šias šalis patys: surinkite visą įmanomą informaciją apie šias šalis internete, pasirinkite palankiausią laiką kelionei (gruodis-vasaris), susidarykite keliavimo maršrutą, rezervuokite internetu viešbučius ir pirmyn.
Apie Tailandą informacijos galite pasirinkti: http://www.sawasdee.com/, apie Laosą: http://www.visit-laos.com/.

Vizos:
Tailando vizą galima įsigyti jau Vilniuje (Jogailos gatvėje yra Tailando karalystės konsulatas, vienkartinės vizos kaina - 88Lt/žm.). Tačiau jei nespėjote nusipirkti, galėsite įsigyti ją Bankoko oro uoste. Laoso vizos perkamos taip pat šios šalies oro uostuose (kaina 30 $/žmogui).

Išvykymo mokestis:
Norint išvykti iš šių šalių, aerouoste reikia sumokėti išvykimo mokestį (Tailande -15 $/žmogui, Laose - 10 $/žmogui). Nesumokėjus tokio mokesčio jūsų neįleis į lėktuvą.

Viešbučiai:
Turistams geriausiai apsistoti guest house‘uose, kurie gali būti labai prabangūs, vidutiniški, paprasti ir labai prasti. Prabangūs ir vidutiniai svečių namai turi savo internetinius adresus ir internetu galima rezervuoti juose kambarius (kaina: nuo 15 $/žm.). Paprastų ir prastų svečių namų iškabas su nedidelėmis kambarių kainomis rasite, vaikščiodami gatvėmis turistų mėgstamose vietose (pvz., Banglamphu rajone, Bankoke). Būtinai prieš mokant už kambarį, paprašykite jį apžiūrėti (tam, kad paskui neištiktų šokas, ypatingai, jei gyvenime nėra tekę gyventi bendrabutyje). Kambario kaina tokiuose namuose nuo 4 $/žm. Laose guest hous‘ai ir nakvynių kainos yra ganėtinai vienodos (vidut. kaina – 20 $/žm.).

Vaistinėlė:
Būtinai į šias šalis pasiimkite vaistų nuo viduriavimo (kada nors jūsų skrandis visgi neišlaikys), turėkite kremo nuo saulės (degina net debesuotą dieną), jeigu planuojate išvykas į gamtą (džiungles) gerkite vaistus nuo maliarijos (tikrai kažkokie gyviai kanda). Dėl viso pikto Lietuvoje galite pasiskiepyti nuo hepatito ir vidurių šiltinės.

Žemėlapiai:
Jų galima nusipirkti visur, bėda tik tame, kad juose sunku ką nors suprasti (ypatingai Bankoko žemėlapiai neatitinka realybės).

Maitinimasis:
Yra trijų tipų valgymo vietos: restoranai-barai (skanu, aplinka ir serviravimas puikus, kainos juose europietiškos), vietinių tailandiečių „zabigalavkos“ (taip pat labai skanu, tačiau valgoma prie plastmasinių stalų, apklotų ceratomis su aliuminėmis šakutėmis, kainos 4-5 kartus mažesnės nei restoranuose), gatvės maistas (aštrių pojūčių, riziką ir avantiūras mėgstantiems žmonėms, kainos gal ir juokingos, tačiau vaizdas ne visada yra malonus).

Maistas:
Tailande ir Laose verta paragauti vietinių patiekalų, tačiau vakarietiški patiekalai jiems nelabai pavyksta. Tailande paragaukite ryžių ar ryžių makaronų patiekalų su įvairiais priedais (mėsa, daržovėmis, krevetėmis), Pietų Tailande gausu jūros gėrybių patiekalų, o Laose verta pasimėgauti Mekongo upės žuvų patiekalais. Tik žinokite, maistas Tailande ir Laose yra aštrus. Iš gėrimų paminėtini Tailando ir Laoso viskis - labai švelnaus ir malonaus skonio gėrimai. Kokteiliai, reiktų pasakyti, jiems ne visada pavyksta, na o vietinis vynas (pvz. Lao) tai spirituotas marmalas.

Keliavimas:
Tailande yra pigūs vietiniai skrydžiai (50 $/žmogui skrydis lėktuvu iš vieno Tailando šalies galo į kitą). Skrydžius galima užsisakyti ir Lietuvoje internetu, bet jei nespėjote ar nenorėjote, užsisakyti galite tiek Tailando, tiek Laoso kelionių agentūrose (o jų yra daug ir visur). Keliauti po šalį galima ir autobusu, tačiau tai užima daug laiko ir nervų (jeigu jūsų biliete bus nurodyta, kad autobusas išvyksta 18 val., galite drąsiai pridėti dar kelias valandėles ir nenustebkite, kad vidurį nakties jus išlaipins nežinomoje autobuso stotyje ir lieps laukti valandą kito autobuso). Kelionių agentūrose galima užsisakyti 1-2-3 dienų įvairias išvykas po apylinkes. Jeigu susiruošėte į šias šalis sezono metu (gruodis-vasaris) kainos bus didžiausios, gegužės-birželio mėn. kelionių kainos yra ženkliai žemesnės, lietingo sezono metu (birželio pab. – lapkritis) į daugelį vietų kelionės neparduodamos.

Bankokas:
Daugelį vietų pasieksite Tuk Tukų (triračių motociklų) pagalba. Kainos labai nedidelės, tik nepamirškite derėtis su vairuotojais. Tačiau būkite budrūs su Tuk tuku vairuotojais: nepasiduokite vairuotojų vilionėms parodyti jums tris šventyklas už nedidelę kainą, tai reiškia, kad jis pakeliui jus nuveš į deimantų ar siuvamų rūbų parduotuvę, kuri jam už atvežtus turistus nemokamai įpila degalų. Netikėkite, jei vairuotojas sako, kad jūsų norimas objektas šiuo metu nedirba, tai gali būti tas pats noras vežti jus sau norima kryptimi pro jau minėtas parduotuves. Sugadinsite nuotaiką ir prarasite nemažai laiko. Bankoke verta paimti kelių valandų kelionę Thonburi kanalais (dviejų valandų kelionė – 36 $/žm.), aplankyti Wat Aruno ir Wat Pho šventyklas ir pabūti Bankoko turguje. Labai vargina pasivaikščiojimas Karaliaus rūmuose (The Grand Palace), kuriuose visada gausu žmonių.

Chiang Mai (šiaurės Tailandas):
Verta nusipirkti išvykas į įvairias birmiečių gentis (pvz. ilgų kaklų ar ausų) kalnuose, taip pat linksma vienos dienos išvyka su raftingu plaustais bei jojimu drambliais, taip pat verta aplankyti naktinį Chiang Mai turgų bei maisto turgų. Labai neįdomi kelionė į nacionalinį parką (daug teks važiuoti mikroautobusu ir išlipus nieko įdomaus nepamatysi). 1 dienos išvykų kainos svyruoja nuo 20-30 $/žmogui. Na, o kaip sako vietiniai, jei nepabuvai That Doi Suthep šventykloje, reiškia nebuvai Chiang Mai, tad aplankykite šią šventyklą ir pažiūrėkite į miestą iš viršaus.
Chiang Mai regionas garsėja tailandiečių masažų mokyklomis, todėl jei yra galimybės, pasilepinkite kelių valandų masažu vietiniame SPA centre.

Louang Prabangas (Laosas):
Ypatingai gražus miestas šalia Mekongo upės, bet labai nedidelis (nors laikomas antras pagal dydį Laose). Vienos dienos pusdienį galima skirti pasivaikščiojimui po šį miestą. Būtinai aplankykite vieną gražiausių šventyklų - Wat Xiang Thong. Louang Prabango kelionių agentūroje verta nusipirkti išvyka į Laoso džiungles su nakvyne (ar nakvynėmis) vietiniame kalnų kaime. Nepamirštamas įspūdis. Apskritai šiame mieste galima užsisakyti daugiau nei Tailande vienos ar kelių dienų aktyvaus poilsio išvykų dviračiais, plaustais ar pėsčiomis. Įdomios kelionės yra valtimi į urvus ir mikroautobusu prie krioklių (jeigu aišku tuo metu yra vandens).
2 dienų kelionė į džiungles birželio mėn. - 40 $/žmogui (sezono metu daugiau);
kelionė valtimi Mekongo upe į urvus (Budda Caves) – 4 $/žmogui;
kelionė mikroautobusu prie krioklių – 1.5-2 $/žmogui;

Puketo sala (pietų Tailandas):
Tai sekso industrijos sala, tad būkite pasiruošę, kad baruose, kavinėse, paplūdimyje jūs matysite pagyvenusius europiečius ar amerikiečius su jaunomis tailandietėmis. Nesakyčiau, kad tai labai jau malonūs vaizdeliai. Tad, kad išvengti tokių reginių, reikia imti įvairaus tipo keliones (į kurias sekso turistai dažniausiai nevyksta). Dar viena blogybė šioje saloje – tai susisiekimas saloje tarp paplūdimių. Patekti iš vieno paplūdimio į kitą galima tik taksi pagalba, o jie žinodami, kad kito kelio nėra, naudojasi tuo ir laiko didesnes vežimo kainas nei visoje šalyje.
Kadangi mes keliavome ne sezono metu, tai mums pavyko tik nusipirkti vienos dienos kelionę laivu į Phang Nga nacionalinį parką bei vienos dienos kelionę laivu į James Bond salą, Ko Phi Phi salas bei jų apylinkes ir panardyti šalia jų. Šios išvykos yra išties įspūdingos. Nuo birželio pabaigos iki lapkričio mėn. kelionės laivais nebevyksta dėl didelio vandens lygio svyravimo, tačiau jei keliaujate sezono metu tai verta aplankyti dar Ko Similan salas ar Krabi pusiasalį.
Kelionės maršrutas

© Ežiukai Rūke
www.eziukairuke.lt