EŽIUKAI RŪKE - kelionių mėgėjų grupės puslapis
EŽIUKAI RŪKE - kelionių mėgėjų grupės puslapis
 
Naujienos
Apie mus
...Kas kur?
 
Kelionės
..Afrika
..Azija
..Europa
....Estija
....Graikija
....Islandija
....Latvija
....Lietuva
....Škotija
....Švedija
....Ukraina
..Rusija
..P.Amerika
 
Dienoraščiai
Kulinarija
Įvairenybės
 
Pagalba
 
Nuorodos
 

 
Įvertinkite
'surask.lt'
sistemoje
 

Kelionių mėgėjų grupės "EŽIUKAI RŪKE" puslapis: Uzbekistanas 2006 Uzbekistanas (2006.04.30-05.14)
Aprašymas paruoštas: 2006.07.04
Adomas Urbanavičius


Kalon mečetė ir minaretas (Buchara)

kat_paz Kelionės ežiukai:
Adomas Urbanavičius
Sonata Jurėnaitė-Urbanavičienė

Kelionės virvutė:
Vilnius – Ryga (autobusu)
Ryga – Taškentas (lėktuvu); Taškentas – Nukusas (lėktuvu)
Nukusas – Moinakas – Nukusas – Chiva (Urgenčė) – Buchara – Samarkandas – Taškentas (autotransportu nuo miesto iki miesto ir "pėsčiomis" vietoje)
Taškentas – Ryga (lėktuvu)
Ryga – Vilnius (autobusu)


Kelionės aprašymas:
Sekmadienis
2006.04.30

10 val. ryte iš Vilniaus autobusų stoties išvykome į Rygą. Apsistojome Elizabeth’s Youth Hostel’yje, o vakarą praleidome lankydami mūsų kaimynų sostinės senamiestį.

Pirmadienis
2006.05.01

Iš Rygos į Taškentą skridome lėktuvu. Išskridimo laikas buvo 11:15, tačiau lėktuvas gerą pusvalandį vėlavo. Skrydis truko apie 4,5 valandos, pro lėktuvo langą pamatėme Aralo jūros kraštelį. Taškento oro uoste nusipirkome lėktuvo bilietus į Nukus’ą. Taškento oro uoste svetimšalius keliautojus apsupa būrys taksistų, siūlančių nuvežti jus bet kur už labai jau padorią kainą. Taksi, kurią suradome stovinčią atokiai nuo gaujos įnirtingųjų taksistų, iš oro uosto mus nuvežė į Lietuvoje e-mailu užsakytą Gulnaros viešbutį nakvynei. Šis viešbutėlis puikus, šeimininkai malonūs.

Antradienis
2006.05.02

Po labai jau sočių pusryčių iškeliavome po miestą pavaikštinėti. Aplankėme Chorsiu turgų, Barakkhon medresę, Amir Temuro parką, pavažinėjome metro. Po to sugrįžome į savo viešbutėlį, pasiėmėme kuprines ir autobusu nuvažiavome į oro uostą, susiradome niekaip nepažymėtą vietinių skrydžių terminalą ir išskridome į Nukus’ą. Iš oro uosto taksi automobiliu nuvažiavome į viešbutį “Nukus”, kuriame nakvojome dvi naktis. Taksi vairuotojas pasisiūlė rytojaus dieną mus nuvežti į kadaise klestėjusį ir šalia Aralo jūros buvusį Moinaką. Mes sutikome.

Trečiadienis
2006.05.03

Po pusryčių viešbutyje, apie 9 valandą, išvykome į Moinaką. Kelias buvo nusėtas prekiautojais kontrabandiniu benzinu. Kelias link Moinako geras, asfaltuotas, palei jį driekiasi druskožemiai ir pusdykumės. Miestelį pasiekėme apie 12 valandą. Aplankėme ant buvusio Aralo ežero kranto stirksančius laivus, žvilgtelėjome į karo aukoms skirtą paminklą bei apleistą Tarybiniais metais garsią žuvų perdirbimo ir konservų gamyklą, užsukome į vietinį muziejų apie šį kraštą. Grįždami atgal sustojome papietauti vienintelėje užkandinėje palei kelią.

Ketvirtadienis
2006.05.04

Iš pat ryto nukeliavome į vietinį turgų, kuris apie 8 valandą buvo dar beveik tuščias, o po patraukėm į kraštotyros muziejų. Ekspozicija visa apdulkėjusi ir išblukusi. Čia matėme 1972 metais nušautą paskutinįjį Turano (Kaspijos) tigrą bei eilę etnokultūros elementų. Po to nukeliavome į Savickio muziejų, kuriame yra sukaupta milžiniška ir neįkainojama 1920-1930 metų Rusijos dailininkų kūrinių kolekcija. Po to automobiliu iš autobusų stoties išvykome į Chivą, kur apsistojome senajame mieste įsikūrusiame Mirzoboshi B&B viešbutėlyje.

Penktadienis
2006.05.05

Papusryčiavę, kartu su šveicarų pora susėdome į gido vairuojamą Daewoo Nexia ir išvažiavome apžiūrėti Chivos apylinkėse esančių tvirtovių, statytų iš nedegto molio, liekanų. Aplankėme Torpak Kala, Kyzyl Kala ir Ajaz Kala griuvėsius. Sugrįžę į Chivą, apžiūrime detaliau ją pačią.

Šeštadienis
2006.05.06

Visą dieną praleidome Chivoje lankydami muziejus, medreses, mečetes ar šiaip vaikštinėdami. Vakare svečių iš Prancūzijos proga visas senasis miestas pasipuošė savotiškais žibintais – popieriniais rudo popieriaus maišeliais, pripiltais žemių/smėlio su į juos įstatytomis žvakėmis.

Sekmadienis
2006.05.07

Kartu su viešbučio šeimininko draugu jo mašina išvažiavome į Bucharą. Pravažiuojame miestą Hazarasp, po to apie tris valandas važiavome Kyzylkumų dykuma. Bucharą pasiekėme po maždaug 5,5 valandų. Apsistojome viename iš B&B viešbutėlių, kurių pilna miesto centre. Vakarą praleidome vaikštinėdami po miestą.

Pirmadienis
2006.05.08

Visa diena Bucharoje. Aplankėme Char minaretą, chano žiemos rezidenciją – Arką, Kalon mečetę bei įlipom į Kalon minaretą. Vienoje iš kavinukių geriame kavos su kardamonu, arbatos su šafranu ir ragaujame vietinius saldumynus.

Antradienis
2006.05.09

Dar viena diena Bucharoje. Aplankėme kalėjimą Zindon, Char Minar bei maršrutiniu autobusiuku nuvažiavome į chano vasaros rezidenciją Mokhi Hoza. Po to apžiūrėjome mauzoliejų Turki Jardi ir pabuvojome buvusio karakulių kailių pirklio Faizula Khujaja name-muziejuje. Vakare Bucharos lėlių teatre žiūrėjome lėlių spektaklį bei vakarojome tadžikų šeimos namuose valgydami plovą.

Trečiadienis
2006.05.10

Vykstame į Samarkandą. Čia apsistojome Bahodir B&B viešbutėlyje ir iškeliavome po miestą pasižvalgyti. Aplankėme Registaną, apžiūrėjome Amir Temuro skulptūrą, užsukome į Rukhodor ir Guri-Amir mauzoliejus.

Ketvirtadienis
2006.05.11

Diena Samarkande. Nukeliavome iki Bibi-Khonym mečetės bei apžiūrėjome Bibi-Khonym mauzoliejų. Toliau patraukėme Shakh-i-Zinda ansamblio link. Po to aplankėme senojo Samarkando, vadinto Afrosiab, muziejų bei pavaikštinėjome po archeologinių kasinėjimų vietas. Be to, užsukome ir į pranašo Danieliaus mauzoliejų, kuriame stovi 15 m ilgio Danieliaus sarkofagas. Vakarienę valgėme B&B viešbutyje kartu su visais jo gyventojais.

Penktadienis
2006.05.12

Paskutinę dieną Samarkande nukeliavome į nacionalinį muziejų, kuriame buvo eksponuojami senieji kilimai, ekspozicija apie Uzbekistano moteris, paveikslai bei archeologinė ekspozicija. Lankėmės spalvingame Samarkando turguje. Vakarą praleidome viešbutėlio gyventojų draugijoje.

Šeštadienis
2006.05.13

Papusryčiavę viešbutyje, maršrutiniu autobusiuku nuvažiavome į autobusų stotį, iš kurios maršrutiniu autobusiuku išvykome į Taškentą, kurį pasiekėme po 5 kelionės valandų. Taškente apsistojome pas jau pažįstamą Gulnarą. Palikę kuprines aplankėme taikomojo meno muziejų, paslampinėjome po turgų, o vakarą praleidome šnekučiuodamiesi su šeimininku.

Sekmadienis
2006.05.14

Kėlėmės 4 valandą ryto ir šeimininko buvome nuvežti į oro uostą. Iš čia lėktuvu, kurio galutinis tikslas buvo Niujorkas, parskridome į Rygą. Iš autobusų stoties Ecolines autobusu parvažiavome į Vilnių. Buvo sunku patikėti, kad dvi savaites atostogų jau prabėgo, viskas atrodė kaip graži ir šviesi akimirka.
Techniniai duomenys:

sumai Viza į Uzbekistaną:
Vizos tipas Įforminimo terminas Kaina
Vienkartinė viza iki 14 d. (turistinė) 12 – 13 darbo dienų 530 Lt
Pastaba: kai kuriuose internetiniuose saituose nurodytas įforminimo laikas skyrėsi keliomis dienomis, bei kaina buvo keliomis dešimtimis litų mažesnė.

Dokumentai reikalingi vizos forminimui:
- pasas, galiojantis mažiausiai 6 mėnesius po vizos galiojimo pabaigos,
- 1 nuotrauka,
- lėktuvo bilietų rezervacijos kopija,
- anketiniai duomenys:
1) gyvenamasis adresas bei telefonas
2) darbovietė, pareigos
3) adresas, kur planuojate apsistoti Uzbekistane
4) miestai, kuriuos planuojate aplankyti
5) turint giminių Uzbekistane, reikia nurodyti jų vardus, pavardes, giminystės ryšį
6) jei lankėtės Uzbekistane, nurodyti datą.


sumai Registracija:
Uzbekistane kaip ir visose posovietinėse šio regiono šalyse reikalinga taip vadinama "registracija". Ją galima pasidaryti taip vadinamuose OVIR'uose. Arba, jei nakvojate įvairiuose viešbutėliuose ar hosteliuose, tereikia pasakyti, kad jums reikalinga registracija. Niekas tokių "registracijose" lapelių neatsisakė duoti.
Tik kitas klausimas – kam jie reikalingi, nes niekas jokiam pasienyje to neprašė.


Rekomendacijos
- Prieš įlipant į bet kokį transportą, kainą BŪTINA susižinoti iš anksto. Derėtis taip pat reikia dar prieš įlipant į transportą.
Vėliau tai daryti tampa nelogiška ir absubdiška, nes visuomet iš kitos pusės atsiras šimtai priežasčių, kodėl kaina tokia didelė, ir paaiškinimai, kad vairuotojo uždarbis beveik nulinis ir čia beveik labdara
- Kelionės knyga "Central Asia" iš Lonely Planet, geriausiai paskutinis leidimas (tačiau kitų knygų šia tema, berods, nelabai ir yra)
- Kelionės žemėlapis "Central Asia" iš Gizi-Map (M 1:X?)


Kelionės kaina: Kaina asmeniui Kiekis Suma
Viza į Uzbekistaną 530,00 2 1060,00
Draudimas (abiems) 23,40 1 23,40
Skiepai nuo hepatito B 79,00 4 316,00
Vilnius --> Ryga (autobusas) 45,00 2 90,00
Ryga --> Taškentas --> Ryga (lėktuvas) 1429,00 2 2858,00
Ryga --> Vilnius (autobusas) 37,50 2 75,00
Išlaidos vietoje 1425,00 2 2850,00
    Viso: 7272,40
Kelionės maršrutas


Uzbekistanas (2006.04.30-05.14) | Pilnas kelionės dienoraštis | Kelionės kulinarinis puslapis
© Ežiukai Rūke
www.eziukairuke.lt