EŽIUKAI RŪKE - kelionių mėgėjų grupės puslapis
EŽIUKAI RŪKE - kelionių mėgėjų grupės puslapis
 
Naujienos
Apie mus
...Kas kur?
 
Kelionės
..Afrika
..Azija
..Europa
....Estija
....Graikija
....Islandija
....Latvija
....Lietuva
....Škotija
....Švedija
....Ukraina
..Rusija
..P.Amerika
 
Dienoraščiai
Kulinarija
Įvairenybės
 
Pagalba
 
Nuorodos
 

 
Įvertinkite
'surask.lt'
sistemoje
 

Kelionių mėgėjų grupės "EŽIUKAI RŪKE" puslapis: Islandija 2009 Islandija (2009.07.23-08.10)
Aprašymas paruoštas: 2010.01.07
Ingrida Prigodina-Lukošienė


"Kietos" Islandijos avys

kat_kal kat_paz Kelionės ežiukai:
Adomas Urbanavičius
Artūras Vaisiauskas
Egidijus Leliūna
Ingrida Prigodina-Lukošienė
Marius Lukošius
Reda Iršėnaitė
Sigutė Leliūnienė
Sonata Jurėnaitė-Urbanavičienė


Kelionės virvutė:
Vilnius / Palanga - Kopenhaga (lėktuvu), Kopenhaga - Keflavik (lėktuvu)
Keflavik - Reykjavik (autobusu), Reykjavik - Skogar (autobusu)
Skogar - Baldvinsskali, Baldvinsskali - Thorsmork, Thorsmork - Botnar (Emstrur), Botnar - Alftavatn, Alftavatn - Hrafntinusker, Hrafntinusker - Landmannalaugar (pėsčiomis)
Landmannalaugar - Reykjahlid / Mivatno ežeras (autobusu)
Reykjahlid apylinkės (Krafla, Dimmuborgir, Skutustadir - autobusas, dviračiai, pėsčiomis)
Reykjahlid - Dettifoss (autobusas)
Jőkulsárgljúfur nacionalinis parkas: Dettifoss - Vesturdalur (Vergadalur), Vesturdalur - Asbyrgi (pėsčiomis)
Asbyrgi - Husavik (autobusas)
Husavik - Akureyri (autobusas)
Akureyri - Kopenhaga (lėktuvas), Kopenhaga - Vilnius / Palanga (lėktuvas)

Keliavimas
Jei norite į Islandiją keliauti pigiau nei siūlo kelionių agentūros, susiplanuokite kelionę patys. Apie keliavimą po Islandiją yra daug informacijos internete. Pigesniais bilietais galima pradėti rūpintis jau vasario mėn. Į Islandiją keliauti galima dviem oro linijomis: www.icelandexpress.com, www.icelandair.com. Islandijos ekspresas yra pigesnis, tačiau mažiau patikimas (nes gali nuimti skrydį ir jūsų neperspėti) ir neturintis sutarčių su kitomis oro linijomis, todėl nepermes į kitą lėktuvą jūsų bagažo. Po Islandiją labai patogu keliauti autobusais. Bilietus galima įsigyti autobusuose arba turizmo informacijos centruose. Jei į autobusą susirenka didesnis keleivių skaičius, nei yra vietų, iškviečiamas kitas autobusas ir visi keleiviai tvarkingai susodinami. Autobusų bilietų kainos: Reikjavikas - Skogaras (3 val. kelionė) - 4100 ISK/žmogui (82 Lt), Landmanalaugaras - Reykjahlid (Myvatn) (10 val.) - 10400 ISK/žmogui (210 Lt), Myvatn-Krafla (15 min.) - 1200 ISK/žmogui (24 Lt), Husavik - Akureyri (1 val. 15 min.) - 2500 ISK/žmogui (50 Lt).

Vizos/muitinė
Vykstant į Islandiją Lietuvos piliečiams vizos nereikalingos. Pagal vienus šaltinius, važiuojant į Islandiją reikalingas pasas, kiti nurodo, kad užtenka tapatybės kortelės. Tačiau realiai niekas neprašė rodyti nei vieno. Aišku, atvykome mes iš Kopenhagos...
Įsivežti į Islandiją galima tik 3 kg maisto. Mes laikėmės šio reikalavimo, tačiau mūsų kuprinių niekas netikrino, bet tai nereiškia, kad nepatikrins kitų keliautojų.

Žemėlapiai
Islandijos ir jos regionų žemėlapių galima nusipirkti bet kokioje suvenyrų parduotuvėje. Daug ir už dyką turistinės informacijos skrajučių dalijama turizmo informacijos centuose.

Vaistinėlė
Vežėmės pilną vaistinėlę vaistų, tačiau išnaudojome tik pleistriukus. Labiausiai rekomenduotumėme pasiimti vaistų nuo peršalimo.

Oras/rūbai
Kelionių giduose rašo, kad geriausiausias laikas keliauti po Islandiją birželio-rugsėjo mėn. Gali būti, bet tai nereiškia, kad bus šilta. Oras Islandijoje yra atšiaurus, nuolat pučia vėjas (dažnai gana stiprus). Oras labai permainingas: staiga pradėjęs lyti lietus taip pat staiga baigiasi ir iš visų pusių pučiantis vėjas jus išdžiovina, greitai pragiedrėja, greitai ir debesys užeina. Rytai, dažniausiai, giedri ir saulėti, per pietus lyja, o vakarai ypač žvarbūs. Tad šilti, neperpučiami, neperlyjami rūbai būtini, tame tarpe ir kepurės, ir pirštinės.
Todėl, kai ruošitės kelionei ir manysite, kad jūsų pasiimtas megztinis per šiltas - dėkite jį į šoną ir pasiimkite dar šiltesnį. Tikrai nepamaišys....Nakvynės
Mes nakvojome tiktai kempinguose savo palapinėse. Kempingų kaina svyravo nuo 800 iki 1100 ISK (t.y. nuo 16 iki 22 Lt/žmogui). Kai kuriuose kempinguose (pigesniuose) atskirai reikia susimokėti už dušą, kuris kainuoja 400 ISK/5 min. (apie 8 Lt), tuo tarpu kituose kempinguose jau į bendrą kainą įskaičiuota nemokamas dušas ir naudojimasis virtuvėle.

Suvenyrai
Islandijoje suvenyrų parduotuvių mažai, pvz. Husavike ir Akureyrio miestuose jų yra vos dvi-trys. Pagrindiniai Islandijos suvenyrai yra vilnoniai mezginiai: megztiniai, kepurės, pirštinės, o t.p. papuošalai iš lavos, moliniai troliai bei visokie suvenyriniai niekniekiai su islandiška atributika.

Natūralios vonios
viena žymiausių vietų Islandijoje yra netoli Reikjaviko esanti Žydroji lagūna (www.bluelagoon.com). Jei turėsite laisvo laiko būtinai aplankykite. Tai natūralus mineralinių druskų SPA centras tarp lavos liekanų, kuriame malonu pabrinkti kokią valandėlę, užsidėjus ant veido mineralų kaukę (kaina 32 €/žmogui). 3 km nuo Myvatno ežero taip pat yra neblogas yra "Myvatn Nature Baths" centras (www.jardbodin.is/English/About_us/), kuriame galima šiltai pasėdėti šaltomis ir vėjuotomis dienomis (kaina 20 €/žmogui). Na, o nemokamai natūraliose karštose versmėse galima patupėti Landamanalaugaro kempinge (rekomenduojame!).

Reykjavík
Šiam miestui apžiūrėti užteks pusdienio ar net kelių valandų, nes jame yra tik kelios gražios skandinaviško stiliaus senamiesčio gatvelės ir skvereliai su turistams skirtomis parduotuvėmis ir kavinėmis, bei graži krantinė ir uostas su šviežios žuvies restoranėliais.Skogar-Landmanalaugar
Tai nuostabi 6 dienų kelionė su kuprinėmis vėjo pagairėmis tarp ledynų, žaliais samanotais krioklių ir geizerių slėniais, akmenuotomis plynėmis, spalvingais kalnais, lavos, sniego ir akmenų laukais ar net "juodų kopų", obsidiano laukais. Gali būti šalta (net labai), vėjuota (dar ir kaip), lietinga (dažnai), sunku, bet įspūdinga ir nepamirštama.
Mivatno ežeras ir Reykjahlid
Tai šiaurės Islandijoje slūgsantis ežeras, kuriame gausu pseudokraterių. Apsistojus Reykjahlid miestelio kempinge šalia šio ežero kelioms dienoms, galima leistis į vienos dienos žygius į Dimmuborgirą (lavos liekanų "tvirtovę"), dviračiais keliauti aplink ežerą, išsimaudyti Myvatno natūraliose voniose. Nerekomenduotume tik Kraflos (arba Viti ežero), nes tas žymusis ežeras kraterio viduje yra apsuptas pramoninių vamzdynų ir tai šiek tiek nuvilia.
Jőkulsárgljúfur nacionalinis parkas
Labai gražus dviejų dienų žygis su kuprinėmis nuo vandeningiausio ir ko gero įspūdingiausio Europoje Detifosso krioklio iki Asbyrgi kanjono. Kelias eina palei Jőkul upę, kurią supa dolomitinių uolienų kanjonas.
Husavikas
Labai gražus nedidelis šiaurės Islandijos miestas Skjalfandi įlankoje, kuriame galima užsisakyti turą banginių stebėjimui. 3 valandų turas kainuoja 48 eurus ir jo metu plaukiama stebėti tik banginių. 4 valandų turo (kaina - 62 € ) metu stebimi ne tik banginiai, bet ir aplankoma mormonų (pufinų) kolonija bei buriuojama (jei pasiseka ir yra vėjo). Jei turite šiame mieste laisvo laiko, galite aplankyti muziejus: banginių muziejuje (bilietas 900 ISK (18 Lt)) gausu informacijos apie banginių rūšis, elgseną, anatomiją, skeletus bei banginių medžioklę. Falologijos muziejuje - vieno kambario muziejuje (nelabai įspūdingame) galima pažiūrėti džiovintų ar spirite laikomų įvairių gyvūnų falų (bilieto kaina -600 ISK (12 Lt)), Safnahusid muziejus - islandų liaudies muziejus (bilietas -500 ISK (10 Lt)), kuriame rasite informacijos apie šiaurės regiono florą, fauną, papročius, islandijos medžioklės ir žvejybos ypatumus.Akureyri
Nedidelis šiaurės Islandijos miestas su keliomis senamiesčio gatvelėmis. Jis yra ketvirtas pagal dydį Islandijoje, po Reikjaviko su jo priemiesčiais. Šiame mieste yra antras šalyje oro uostas, iš kurio galima išskristi iš Islandijos į Europą. Tinkamas miestas suvenyrams pirkti.

ISLANDIJOS FLORA IR FAUNA
Kelionės maršrutas


Atvirukas mamaiŠIAIP.LT

ŠIAIP įdėta nauja žinutė, 'Islandija'
Praeitų metų vasarą teko tokia laimė su draugais pabuvoti Islandijoje. Kelionės nuotykiai aprašyti šiame saite, o čia įdėsiu savo paties (ežiukas Egidijus) įamžintų tos kaitrios ;) šalies vaizdų galeriją:
Sako, pas juos žiemos nėra labai jau šaltos. Ne taip, kaip pas mus šiuo metu.

Visą žinutę ir puikią nuotraukų prezentaciją galite rasti čia:
www.siaip.lt/?p=410

Islandijai prisiminti:
http://www.youtube.com/watch?v=gtNvDX9N2lMwww.islandija.com - apie Islandiją lietuviškai
www.kelioniumanija.lt - (Ne) pramintais Islandijos takais
Islandija (2009.07.23-08.10) | Pilnas kelionės dienoraštis | Kelionės kulinarinis puslapis
© Ežiukai Rūke
www.eziukairuke.lt