EŽIUKAI RŪKE - kelionių mėgėjų grupės puslapis
EŽIUKAI RŪKE - kelionių mėgėjų grupės puslapis
 
Naujienos
Apie mus
...Kas kur?
 
Kelionės
..Afrika
..Azija
..Europa
....Estija
....Graikija
....Islandija
....Latvija
....Lietuva
....Škotija
....Švedija
....Ukraina
..Rusija
..P.Amerika
 
Dienoraščiai
Kulinarija
Įvairenybės
 
Pagalba
 
Nuorodos
 

 
Įvertinkite
'surask.lt'
sistemoje
 


Kelionės kulinarinis puslapis
Kelionių mėgėjų grupės "EŽIUKAI RŪKE" puslapis: kelionių kulinarinis puslapis
Islandija (2009.07.23-08.10)

Maistas
Į Islandiją iš Lietuvos vežėmės nemažai savo maisto, pvz. konservų, košių, prieskonių, kavos, džiovintų vaisių ir riešutų, kurių nemažai užteko pirmai kelionės daliai. Kitai kelionės daliai maisto pasipildėme Landmanalaugaro maisto parduotuvėje ant ratų, Myvatno ir Husaviko supermarketuose.
Keletas maisto kainų: sviestas - 400 ISK (8 Lt), obuolys 200 ISK (4 Lt), cukrus 350 ISK (7 Lt), aviena griliui (labai tinka sriubai ar troškiniui) - 523 ISK (10 Lt), sriubų pakeliai 129-279 ISK (2.5-5 Lt); 1 l apelsinų sultys - 400 ISK (8 Lt), kiaulienos kukuliai (500 g) - 300 ISK (6 Lt), makaronai, ryžiai 250-400 ISK (5-8 Lt), pomidorai (600 g) - 245 ISK (5 Lt).

Primusas
Islandijoje galima gauti dviejų tipų balionų - su sriegine jungtimi (Primus arba Coleman gamintojų) arba užspaudžiamų (Campingaz). Tačiau, gali būti taip, kad viename miestelyje gausite tik vienokio tipo balionėlių, kitame - kitokio, o trečiame nebus jokių. Būkite tam pasiruošę ir turėkit atsargų. 450 g dujų balionas "66 North" parduotuvėje kainuoja 1990 ISK (40 Lt).

Alkoholis
Alkoholio (alaus bei stipresnių gėrimų) galima gauti restoranuose bei specialiose alkoholio parduotuvėse, o degalinėse, kai kuriuose kempinguose bei supermarketuose galima nusipirkti tik 2,25 laipsnių alaus, kurio kaina supermarketuose apie 129-159 ISK (2.5-3 Lt), kempinguose nuo 250-400 ISK (5-8 Lt), restorane alus kainuoja 700 ISK (14 Lt).
Kelionių giduose rekomenduoja paragauti islandiškų likerių. Mes ragavome Opal ir Topaz. Reikia pasakyti, kad tai savotiško skonio gėrimai, labai saldūs, lakriciniai ir didelio susižavėjimo nesukeliantys. Kiek skanesnė yra kmynų degtinė Brennivin. Jei alkoholio norite atvežti namo kaip suvenyrą, tad geriau pirkite Duty Free parduotuvėje prieš išskrendant, nes kainos jose yra ženkliai mažesnės (likeriai alkoholio parduotuvėje kainavo apie 3000 ISK (60 Lt), litrinis degtinės butelys 5869 ISK (apie 120 Lt), tuo tarpu Duty Free likerių kainos yra apie 20 Lt, o degtinės tik 60 Lt.

Patarimas: jei alkoholis kelionėje Jums nėra priešas ir juo nebodite pasinaudoti šaltais vakarais, kurie jus tikrai lydės tokioje kelionėje po šiaurės šalį, tuomet į kelionę jo pasiimkite maksimaliai galimą kiekį.

Restoranai
Prieš užsisakydami maisto porciją, būtinai paklauskite apie jos dydį. Dviejuose mūsų aplankytuose restoranuose porcijos buvo didžiulės, vienam žmogui sunkiai įveikiamos arba restoranuose užtektų užsisakyti kokį tik vieną patiekalą (sriubą ar karštą patiekalą) ir būsite sotūs.
Mes valgėme ir rekomenduojame tris restoranus: Reikjavike krantinėje žuvies restoranas Sjavarharinn (www.sjavarharinn.com), jame dienos žuvis kainuoja 1800 ISK/dviem žmonėms (36 Lt), o dienos sriuba taip pat - 1800 ISK/dviem žmonėms (36 Lt), beje labai skani. Reykjahlide (prie Myvatno) labai neblogas restoranėlis Gamli Baerinn, kuriame yra labai skani ir labai soti avienos sriuba, o Husaviko krantinėje neblogas Gamli Baukur restoranas, kuriame gausu įvairių labai skanių žuvies patiekalų.

Gamtos gėrybės
Kaip ir daugelyje šiaurinių regionų, šiose platumose vasarą vietomis galima rasti gaysybę uogų bei grybų. Jei uogas galima valgyti tokias kokias randame, tai su grybais problematiškiau - visados neužtenka dujų, kad juos dorai paruošti. Grybų ragavimo malonumų mums teko atsisakyti.ISLANDIJOS SIURPRIZAI

Siurprizai kelionei buvo pasirinkti vienareikšmiškai ir griežtai - visi kelionės dalyviai turi pasiimti alkoholinio gėrimo. Šis gėris buvo nerealiai reikalingas šaltais Islandijos vakarais bei sunaudotas buvo greičiau nei buvo galima įsivaizduoti...Islandija (2009.07.23-08.10) | Pilnas kelionės dienoraštis | Kelionės kulinarinis puslapis
© Ežiukai Rūke
www.eziukairuke.lt